Hírarchivum (2018)


Tisztelt Szülők!


A tavaszi szünet március 29-április 3-ig tart.


Szünet előtti utolsó tanítási nap: március 28., szerda

Szünet utáni első tanítási nap: április 4., szerda



Március 20-án került megrendezésre a

Péczely Attila Városi Népdaléneklési Verseny,

ahol szőnyis diákjaink több csoportos

és egyéni produkcióval léptek színpadra.


Az alábbi szép eredményeket érték el:

 

  • I. korcsoport

Vásárhelyi violák - I. hely

(Kotormán Barka, Fenyvesi Luca, Jakab Attila, Molnár Csilla, Rácz Dorina, Tószegi Róbert)


Daloló madárkák - II. hely

(Búza Rita, Gulyás András, Andréka Viktória, Égető Sándor, Szabó Nóra, Dora-Tóth Péter)


Rózsafa - Különdíj

(Balázs Viktória, Hamvas Klára, Nowak Dominika, Manzák Rebeka, Vata Luca, Timár Zsófi)


  • II. korcsoport

Búzavirágok - I. hely

(Bacsa Dorka Éva, Bacsa Kristóf, Forrai Flóra, Huszár Eszter, Kotormán Iringó, Hodoniczki Richárd)


Vásárhelyi vadvirágok - III. hely

(Kovács Krisztina, Pál Kata, Bacsa Dorka Sára, Joó Bíborka, Bugnó Vivien, Bányai Boglárka)


Gyöngyvirágok - Különdíj

(Bajusz Netti, Csipak Bertilla, Benyhe Boróka, Nagy Noel, Bálint Ákos, Ördög Vince)


Egyéni:
Forrai Flóra - I. hely

Kotormán Iringó - II. hely


  • III. korcsoport

Százszorszépek - Különdíj

(Ambrus Adél, Bullás Gréta, Bozsér Laura, Molnár Lili, Varga Hunor, Laczi Dominik)


Készültek még:

Csicsergők

(Kassai Maja, Bakos Fanni, Sinkó Zenina, Forgó Fanni, Balog Krisztina, Koncz Lina)

Pacsirták

(Csúri Mercédesz, Gyebnár János, Lele Nikoletta, Mérges Anna, Radics Adrienn, Sándor Mihály)

Rozmaringok

(Hegyes Dorka, Lázár Borbála, Nagy Nimród, Kapás Kamilla, Kiri Petrik, Huszár Napsugár)

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ idén 32. alkalommal rendete meg a Petőfi szavalóversenyt.


Markó-Martonosi Szófia(1/b)

Petőfi Sándor: Szeget szeggel című versét, 

Ördög Vince(4/b)

Áprily Lajos: Tetőn  című versét szavalta.



Mindketten III. helyezést értek el.

GRATULÁLUNK!

Március 14-én, áhítati keretben emlékeztünk az 1848-49-es szabadságharcra. 

A 2/a. és 5. osztályos diákok népi játékokkal elevenítették meg a forradalom eseményeit,

Ambrus Adél elszavalta a Nemzeti dalt, majd közösen elénekeltük a Himnuszt.

Március 13-án rendezték az Európa Parkban a Városi Mezeifutó Diákolimpiát.

Legeredményesebb tanítványaink az alábbi eredményeket érték el:





Buzási Hanna 2/a.-6. hely










Schleifer Máté 2/b-11. hely









Szilléry Igor 3/b-20. hely










Mucsi Milán 3/b-18. hely










Huszár Eszter 4/a-8. hely










Joó Bíborka 4/a-11. hely










Balázs Benedek 6. o.-9. hely










Rácz Judit 8. o.-14. hely










Karasz Éva 8. o.-9. hely










Paku András 8. o.-4. hely


Az idén is a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskolában került sor

a Kistérségi Szavalóversenyre.

Tanítványaink remekül szerepeltek.

Kotormán Iringó Szejke III., Patócs Hanna IV., Hamvas Klára III. helyen végzett,

Körtvélyessy Lőrinc Különdíjban részesült.

 

       Körtvélyessy Lőrinc 2/b.          Hamvas Klára 2/a.         Kotormán Iringó 4/a., Patócs Hanna 4/a.

Hamvas Klára és Kotormán Iringó továbbjutott a megyei megmérettetére, Szentesre.


GRATULÁLUNK!

Március 2-án került sor a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredményhirdetésére

a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában.

Dora-Tóth Péter 2/b. osztályos tanuló XIII. helyen végzett.

GRATULÁLUNK!

Február 23-án ünnepélyes keretek között vették át

a Jó sportoló-jó tanuló díjat a város legeredményesebb sportolói

a Balogh Imsi Sportarénában.

A legjobb sportolóknak Erdei Zsolt "Madár", világbajnok ökölvívó adta át a kitüntetéseket.

Iskolánk tanulói közül Pál Kata, Tószegi Róbert és Szathmári Máté

vehette át a kitüntetést.

                Pál Kata 4/a.                  Tószegi Róbert 1/b.            Szatmári Máté 5. osztály

                     BMX                               labdarúgás                                   úszás


GRATULÁLUNK!

Február 24-én tartották a BFMK-ban a Városi Farsangot.

A legjobb jelmezesek megmérettetésén egyéni jelmezesek közül Dolga Soma 1/b.-Egérfogó,

Kotormán Iringó 4/a.-Űrnyúl és Ludescher Borka 1/b.-Őz vehetett részt,

míg csoportos produkcióval

a 4/b. oszály-A jövő bajnokai c. formációval jutott a városi versenyre.

 

                Őz-III. hely                                Űrnyúl-Különdíj

A jövő bajnokai

Oldalak