Osztálykirándulások a Plazmatikum támogatásával: A Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola 2.b osztályos tanulói több rajzzal is neveztek a Plazmatikum által kiírt rajzpályázat „Hogyan segítek?” című felhívására. Pölös Szófia Amira nyertes művén szívbeteg keresztanyjának készít teát. A támogatási összegnek köszönhetően osztálya több kiránduláson is részt vehetett. Télen a szegedi Kövér Béla Bábszínházban tekinthettek meg egy mesét. Júniusban szintén Szegedre látogattak, ahol a mozgó, hangokat adó mamut lábai alatt vonulhattak be a Móra Ferenc Múzeumba. Izgalmas, érdekes, informatív kiállításokon gyarapíthatták tudásukat. A kirándulás közös fagylaltozással zárult. Köszönjük a hódmezővásárhelyi Plazmatikum támogatását.

Medve Matek Országos Döntő

 Nagyon büszkék vagyunk, és gratulálunk Láhr Nathan és Kristó Imre Bálint 7.B osztályos tanulóinknak, akik a Medve Matek országos döntőben Budapesten az előkelő 17. helyezést érték el.

Felkészítő tanáruk: Csányi Ágnes

Atlétika Diákolimpia országos döntő

  Nagyszerű sporteredményről számolhatunk be! 

Bera Brúnó 6.B osztályos tanulónk az Atlétika Diákolimpia országos döntőben 60m síkfutásban a "B" döntőben 5. helyezést, távolugrásban 16. helyezést valamint az egyéni többpróba versenyszámban 19. helyezést ért el.

Gratulálunk Brúnónak és felkészítő testnevelőjének, Kőhegyi Ferencnek!

Babéj Nóra 7.b osztályos tanulónk az országos angol szótáversenyen kiváló minősítést ért el, és így a díjazottak közé került!

Felkészítő pedagógus: Csikós Erzsébet

Gratulálunk!

2026 májusán a Mohács 500 programsorozat emlék eseményeibe a Szőnyi iskola diákjai is bekapcsolódtak.

Várépítő hetet hirdettünk, hogy a játékba bekapcsolódók nemes összefogással kőhalomból égbe magasodó kővárakat emelhessenek.

Az ötnapos építkezésbe 11 csapat nevezett; közel 60 diák kapcsolódott be kitartó szorgalommal a projekthét vállalt feladatába.

A várak elkészültek, az iskola udvarán megtekinthetők a tanév végéig.

A várépítésébe a 2.b osztály is benevezett.

A 6.b osztály a Magyar Állami Operaházban volt, és az épület bejárása után, Mozart: A színigazgató művét nézték meg. A köztes időben és az előadást követően Andrássy úti séta, valamint Duna parti túra volt tervezett program.

Vármegyei atlétika diákolimpia verseny


Bera Brúnó 6b-s tanulónk a legjobb helyezést érte el.

60 m futás: I. hely

távolugrás: I. hely

Irány az országos, június 10-én!

A 8. osztályos lányok is nagyon szépen teljesítettek!

Gratulálunk!

Oldalak