A Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola 2019-2020-as tanévének eseménynaptára

 

o  Alakuló értekezlet, munkafelvétel:---------------- augusztus 22.

 

o  Balesetvédelmi- és tűzvédelmi oktatás:------------ augusztus 27.

 

o  Tankönyvosztás:------------------------------------- augusztus 30.

 

o  Ünnepi tanévnyitó istentisztelet:------------------- szeptember 1.  

 

o  Első tanítási nap:------------------------------------- szeptember 2.

 

o  Csendesnap:------------------------------------------ szeptember 6.

 

o  Évnyitó értekezlet:----------------------------------- szeptember 6.

 

o  Nyitott templomok (Ars Sacra):-------------------- szeptember 14.

 

o  Elsősök polgárrá avatása:--------------------------- szeptember 24.

 

o  Kutatók éjszakája:----------------------------------- szeptember 27.

 

o  1. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- szeptember 29.

 

o  A népmese napja:------------------------------------ szeptember 30.

 

o  Tanmenetek, foglalkozási tervek elkészítése:----- szeptember 30.

 

o  A zene napja:----------------------------------------- október 1.

 

o  Áhítati megemlékezés (október 6.):---------------- október 4.

 

o  Határtalanul kirándulás Erdélybe:------------------ október 3-7.

 

o  KÁVA program – Noé bárkái:--------------------- október 11.

 

o  Várva-vár játékok óvodásoknak:------------------- október 14-15-16

 

o  Labornap:--------------------------------------------- október 16.

 

o  Középiskolák megyei börzéje:---------------------- október 18.

 

o  Áhítati megemlékezés (október 23.):-------------- október 22.

 

o  Nemzeti ünnep:-------------------------------------- október 23.

 

o  Angol teadélután:------------------------------------ október 24-25.  

 

o  Kompetenciamérés adatszolgáltatása:------------- október 25.

 

o  Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:-------------- október 25.

 

o  Határtalanul projekt nap:---------------------------- október 25.   

 

o  Reformációi emlékezés (2. gyülekezeti vasárnap):október 27.

 

o  Őszi szünet ideje:------------------------------------ október 28. – november 3.

 

o  Őszi szünet utáni első tanítási nap:----------------- november 4.

 

o  Pályaválasztási szülői értekezlet a 8. o. részére:-- november 6.

 

o  Pályaorientációs nap (Pályára lépve):-------------- november 8.

 

o  Iskolai versmondó verseny felső tagozat:--------- november 12.

 

o  Iskolai mesemondó verseny 3-4. osztály:---------- november 13.

 

o  Iskolai mesemondó verseny 1-2. osztály:---------- november 14.

 

o  3. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- november 24.

 

o  Óvónők vendégségben az 1. évfolyamon:--------- november 25-26-27.

 

o  Nyílt tanítási óra az 1. osztályokban--------------- november 25-26-27.

 

o  Hálaadás – angol nap, jótékonysági sütik:--------- november 28.

 

o  DIFER mérés lezárása az 1. osztályokban--------- november 29.

 

o  A központi írásbelire való jelentkezés zárónapja:december 6.

 

o  Mikulás ünnep--------------------------------------- december 6.

 

o  Munkanap (december 24. kedd):------------------- december 7.

 

o  Munkanap (december 27. péntek):----------------- december 14.

 

o  Skót táncház, angol karácsonyi énekek napja:---- december 14.

 

o  Óvodások karácsonya:------------------------------ december 18.

 

o  Karácsonyi kézművesség:--------------------------- december 20.

 

o  Téli szünet előtti utolsó tanítási nap:--------------- december 20.

 

o  4. gyülekezeti alkalom, karácsony:----------------- december 24.

 

o  Téli szünet ideje:------------------------------------- december 23.

 

o  Téli szünet utáni első tanítási nap:----------------- január 6. (hétfő)

 

o  Suliváró 1. alkalma:--------------------------------- január 8.

 

o  Legomatika: ----------------------------------------- január 9.

 

o  Suliváró 2. alkalma:--------------------------------- január 15.

 

o  Központi írásbeli vizsga ideje:--------------------- január 18.

 

o  Suliváró 3. alkalma:--------------------------------- január 22.

 

o  Magyar Kultúra Napja:------------------------------ január 22.

 

o  Pótló központi írásbeli vizsga:---------------------- január 23.

 

o  Az első félév vége:---------------------------------- január 24. (péntek)

 

o  Osztályozó értekezlet 14 órától:-------------------- január 24.

 

o  5. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- január 26.

 

o  Lampionos, zsoltáros emlékmenet:---------------- január 29.

 

o  Értesítés az első félév eredményéről:-------------- január 31-ig (péntek)

 

o  Alsós farsang:---------------------------------------- február 7.

 

o  Félévi értekezlet- (tanítás nélküli munkanap):---- február 10.

 

o  Felsős farsang:--------------------------------------- február 14.

 

o  Nyílt nap az óvodásoknak:-------------------------- február 17-18.

 

o  Kézműves pályázat hirdetése az óvodásoknak:--- február 18.

 

o  Beiskolázás (8. osztály):---------------------------- február 19.

 

o  6. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- február 23.

 

o  A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja:február 25.

 

o  Iskolai szavalóverseny------------------------------ március 5.

 

o  Nyílt napok az alsó tagozaton:---------------------- március 9-10-11.

 

o  Nemzeti ünnep (március 15.):---------------------- március 13.

 

o  Nemzeti ünnep:-------------------------------------- március 15. vasárnap

 

o  Nyílt napok a felső tagozaton:---------------------- március 16-17-18.

 

o  Táncház az óvodásoknak:--------------------------- március 18.

 

o  Felvételi iskolasorrend módosításának napjai:---- március 19-20.

 

o  Városi népdaléneklő verseny:---------------------- március 24.

 

o  Alsós matematika verseny:------------------------- március 24.

 

o  7. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- március 29.

 

o  Felsős matematika verseny:------------------------- március 31.

 

o  Próba kompetenciamérés:-------------------------- április 3.

 

o  Tantestületi kirándulás Visegrádra:---------------- április 3-4-5.

 

o  Költészet Napja:------------------------------------- április 8.  

 

o  Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap:----------- április 8. (szerda)

 

o  Tavaszi szünet és húsvét:--------------------------- április 9-14.

 

o  Tavaszi szünet utáni első tanítási nap:------------- április 15. (szerda)

 

o  A holokauszt áldozataira emlékezünk:------------- április 16.

 

o  Beiratkozás várható ideje:-------------------------- április 16-17.

 

o  Szülők estje:------------------------------------------ április 18.

 

o  A népviselet napja:---------------------------------- április 24.

 

o  8. gyülekezeti vasárnap:----------------------------- április 26.

 

o  Munka ünnepe:--------------------------------------- május 1. (péntek) szünnap

 

o  Természettudomány-tantárgyi vizsgák (7-8.):---- május 4-5-6.

 

o  Írásbeli idegen nyelvi mérés 6.,8. o.---------------- május 20.

 

o  Konfirmációs vizsgák hete (áldozócsütörtök):---- május 21.

 

o  9. gyülekezeti vasárnap, konfirmációs fogadalomtétel:május 24. (8. o.)

 

o  Országos kompetenciamérés 6., 8. osztályban:--- május 27.

 

o  Pünkösd:---------------------------------------------- május 31. és június 1. (vasárnap, hétfő)

 

o  Osztályozó értekezlet:------------------------------- június 3.

 

o  Tulipántlika:----------------------------------------- június 4-5.

 

o  Nemzeti összetartozás napja:----------------------- június 4.

 

o  Szőnyis napok (egészségnap):---------------------- június 11-12-15.

 

o  Utolsó tanítási nap:---------------------------------- június 15. (hétfő)

 

o  Ballagás, ünnepi tanévzáró istentisztelet:--------- június 20.

 

o  Nyári bibliai tábor:---------------------------------- június 22-27.

 

o  Tanévzáró értekezlet:------------------------------- július1.