Gospel a Szőnyiben! 

„A kegyelem hozott ily messze épségben,
és a kegyelem vezet majd haza.”
Amazing grace, vagyis Csodás kegyelem. Az egyik legismertebb egyházi ének, melyet 1748-ban John Newton hajóskapitány vetett papírra, miután hatalmas szabadulást élt meg egy tengeri vihar során. Megmenekülése után megtért és Amazing grace című éneke évszázadok óta hirdeti a kegyelem, az irgalom és a hit megmentő erejét. A Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola gospel koncertje 2026. február 17-én egy olyan dicsőítő alkalom volt, mely ugyanezt az üzenetet hirdette. Intézményünk életétől elválaszthatatlan a zene, az éneklés szeretete. Tanulóink minden reggel énekszóval dicsérik Urunkat a reggeli áhítatokon, számos versenyen mérettetnek meg, zenés szolgálatokkal kapcsolódnak be az istentiszteletekbe. A koncerten kifejezték a diákok és tanárok ezt az elköteleződést, küldetést. Ugyanakkor azt is, hogy mennyire fontos iskolánk idegen nyelv oktatásában a célnyelvi kultúra élményszerű megismerése, átélése.
A gospel szó evangéliumot, jó hírt, örömhírt jelent. Az evangéliumokon alapuló amerikai vallásos dalokból, az afroamerikaiak szabadságvágyának, boldogságának dalba öntött imádságaiból fejlődött ki. A gospel dalok – akárcsak a himnuszok – olyanok, mint a leegyszerűsített és megzenésített evangéliumok. A dalokban tehát megtalálhatók az Ó- és Újszövetség sorai, máskor csak szabad imák, amolyan beszélgetések Istennel.
Talán ismerősek is a címek, amik segítenek felidézni a lelket érintő dallamokat:
He’s got the whole world is his hands
I’ve got peace like a river
Jesus loves me this know
Go tell it on the mountain
This little light of mine
When the saints go marching in
Swing low, sweet chariot
I will follow him
Igét hirdetett: Bán Csaba lelkipásztor, a zenés gospel est szervezője Csák-Kozma Mariann angol nyelvi munkaközösség-vezető tanárnő volt. A diákok felkészítői, és az énekes alkalom muzsikus vezetői: Kőszegi Ádám (orgona, zongora, gitár), Vajda Enikő (karvezető), Domonkos Szabina (hegedű), valamint a szolgáló diákok tanítói, osztályfőnökei és angol tanárai voltak, akik munkájukkal hozzájárultak ahhoz, hogy ez a dicsőítő, zenés áhítat megszólíthatta hallgatóit.

A Városi televízió híradása:  

https://www.facebook.com/reel/886878394117246

Bástya Bajnokok

2026. február 16-án hétfő délután 14-16 óra között, népszerűsítendő a sakk játékot, versenyt szerveztünk a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola Deák Ferenc utcai székhelyén. A Sakkpalota, mint a sakklogika szerinti gondolkodás bevezetése matematika órákon, a Szőnyiben első osztályban megkezdődik, vele párhuzamosan, a sakknak, mint stratégiai játéknak a tanítása is elindul.
Az elmúlt hetekben szervezte a Csongrád-Csanád Vármegyei Sakkszövetség a megyei tehetségkutató versenyét, ahol 3 diákunk is részt vett. A Vármegyei Sakk Diákolimpiára készülünk, ennek egy előválogatója a versenyünk, a Bástya Bajnokok. Szervező pedagógusaink: Varga Karolina és Móroczné Keresztesi Ildikó tanítók. Varga Karolina tanítónő a tehetségkutató vármegyei verseny szervezőjét, Puskásné Dr. Kisbodri Cecíliát, a Csongrád-Csanád Vármegyei Sakkszövetség elnökasszonyát kérte fel, hogy szakmai mentora legyen a versenyünknek. A versenyre 37 diák nevezett 1-2. és 3-4. osztályosok korcsoportjában.
Az alábbi eredmények születtek
- az 1-2. osztályosok csoportjában:
I. Sápi Márk István,
II. Bese Milán,
III. Nagy Zoltán Gábor;
- a 3-4. osztályosok csoportjában:
I. Barkóczy-Vajnai Patrik,
II. Posztós Dominik,
III. Sápi Noel Krisztián.
Gratulálunk minden versenyzőnek a fegyelmezett játékhoz, a sakktermet betöltő koncentrációhoz, a szép eredményekhez!
Köszönjük a szervezők munkáját!

A maszkabál a legvidámabb mulatság! Életképek a pénteki farsangról...

Megkezdődött a kézilabda diákolimpia! Hajrá Fiúk!

Kézi megyei bajnokság 1. meccs Tiszaparti Ált. Isk. ellen 30-20-ra nyertünk.

Második meccsre elfogyott az erő, és kicsit megijedtek az ellenféltől a gyerekek. Kikaptunk, de kedden majd újult erővel megyünk!

Eredmények és további fotók a következő nap alkalmával!

Informatika versenyen járt a Hódmezővásárhelyi SZC Eötvös József Technikumban két 8.-os diákunk: Forrai Richárd Antal és Kapocsi Zsolt.

Ricsi 3. helyezést ért el a versenyben.

Felkészítőjük:

Balázsné Mónus Anikó tanárnő volt.

Gratulálunk!

Vikulov Oleksandr

2.b osztályos tanuló az „Aranytoll” városi szépírási versenyen 3. helyezést ért el mutatós írásával!

Tanítói:

Lantosné Schmidt Klára és Domokos Szabina.

Szeretettel gratulálunk!

Lego alkotásokkal telt meg a Szőnyi!

A kiállítás óvodás csoportok részére látogatható. Bejelentkezni az alábbi telefonszámon lehet: +3630/9983155

SZÉPEN ÍRVA!

Mindig nagy figyelemmel segítjük a nálunk befogadott ukrán menekült családok gyermekeinek a fejlődését. Most a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskolába járó Vikulov Oleksandr részt vett az „Aranytoll” városi szépírási versenyen, és igen szépen teljesített! Gratulálunk!

Január 23-án a 7.a osztály, január 30-án a 7.b osztály diákjai vettek részt erőpróbát igénylő rendhagyó testnevelés órán, falmászáson Békéscsabán. A test edzése mellett a csoportok ellátogattak Munkácsy Mihály festőművész városában a Jókai színházba és Békéscsaba szlovák tájházába. Értékes napok voltak ezek az osztályok életében!

Oldalak